BİYOGRAFİ

Hakkımda

f36409ea-c53f-4155-8008-cf427ad63e99

Kariyer yolculuğuna ilk pedalımı Marmara Üniversitesi’nde çevirmeye başladıktan sonra takip eden yıllarda insan kaynakları, yönetim danışmanlığı ve bilgi teknolojileri konusunda faaliyet gösteren firmalarda orta kademe yönetici olarak görev yaptım. Peloton’un* önlerinde mücadele etmek ve kariyer yolculuğunun zorlu yokuşlarını tırmanmanın verdiği cesaretle, 2008 yılında Kibar Holding’e katıldım. Burada grup şirketlerinin değişim, organizasyonel gelişim, insan kaynakları projeleri ve kurumsal akademinin yapılanması çalışmalarında görev aldım.

Zorlu dağlık etaplar, hızın ön plana çıktığı zamana karşı etaplarla** dolu mücadelem ve tutturduğum kadans*** sonucunda grup iştiraklerinden Assan Panel’e Türkiye ve Ürdün’de bulunan tesislerden sorumlu İnsan Kaynakları Müdürü olarak atandım.

Kafa ve çapraz rüzgarların**** verdiği mücadele gücünü ve zirveye tırmanmanın getirdiği sorumlulukları Eylül 2016 tarihinden bu yana İnsan Kaynakları Direktörü olarak yerine getirmeye çalışıyorum.

Kariyer pelotonunda farklı etapları da deneyimlemek amacıyla, uzun yıllar sektör dergilerinde ve bazı yayın organlarında iş dünyası, insan kaynakları yönetimi, liderlik ve değişim yönetimi konularında makalelerim yayınlandı. 2014 yılından beri amatör olarak yol bisikleti sporu ile ilgileniyorum. Bir bisiklet tutkunu olarak bisiklet sporunun kariyere etkileri üzerini anlatmak üzere ilk kitabım “İki Teker Bir Kariyer”i yazdım.

Bisiklet ve kariyer yolculuğunun benzerlikleri başta olmak üzere, bu sporun deneyimlerinden yararlanarak liderlik, takım çalışması, iletişim, kendi kendini yöneten takımlar gibi konuları işlediğimiz Bike Pedia dergisinde köşe yazarlığı yapmaktayım. Hürriyet Seyahat’te bisikletle yaşam ve bisiklet rotaları ile ilgili yapılan haberlere içerik sağlamaktayım.

“Forward-Incito” bir bisiklet terimidir ve benim mottomdur. Bisiklette yarışçılar ileriyi düşünür ve yaptıkları her hareket onları ileriye götürmek içindir. Kariyerimizin de her zaman ileri doğru düşündükçe anlamlı hale geleceğini ve yapılan her eylemin bizi ileriye taşıyacağını düşünüyorum. Bisikletin öğretileriyle kariyer yolculuğunun benzerliklerini anlatmayı yaşam amacı edinmiş birisi olarak, kitabımda yazdığım gibi sizler bu satırları okurken ben pedal dostlarımla yollarda olmaya devam edeceğim.

*Peloton                   : Bir bisiklet yarışında en çok bisikletçinin olduğu grup.

**Zamana Karşı Etap : Yarış sırasında bisikletçinin parkuru en kısa sürede tamamlaması.

***Kadans                  : Bisikletçi tarafından pedalın bir ritim ve devir sayısı ile döndürülmesidir. Dakikadaki devir sayısı.

****Kafa Rüzgârı         : Bisiklet sürerken karşıdan esen ve bisikletçinin dayanıklılığının test edildiği sert rüzgarlara verilen isim.